1,3 milyon euro dolandırdı: Alman kadına Türk kahin şoku… Antalya’da yedi içti…

Serkan Ö., kendini kahin olarak tanıtarak Almanya’da bir kadını 1.3 milyon euro dolandırdı. Alınan paralarla Türkiye’de lüks bir hayat kuran Serkan Ö., mahkemede yargılanmaya başladı, ancak ikinci duruşma gününe katılmayarak kayıplara karıştı.

Sözcü’nün haberine göre, Almanya’nın Münih kentinde yaşayan ve kendisini bir kahin olarak tanıtan Serkan Ö., bir Alman kadını 1.3 milyon euro dolandırarak Türkiye’de lüks bir yaşam kurduğu ortaya çıktı. Serkan Ö., Alman kadını kandırmak için çeşitli ritüeller yaparak ve ona ilaçlar vererek kendisine güvenmesini sağlamış. 2018 yılında başlayan bu dolandırıcılık sürecinde sözde kahin toplam 1,3 milyon euro vurgun yaptı.

Münih Mahkemesi’nde başlayan davada Serkan Ö. ve eşi, toplamda 62 suçlamayla yargılandı. Serkan Ö.’ye 7 yıl hapis cezası verilmesine karşın, duruşmanın ikinci gününe katılmadı. Sözde kahinin Türkiye’ye kaçtığı düşünülüyor.

Bild gazetesi, Serkan Ö.’nün Türkiye’de, Antalya’da lüks tekneler ve jet ski ile çekilmiş fotoğraflarını yayınlayarak, dolandırıcının lüks içindeki yaşamını gözler önüne serdi. Gazeteye konuşan dolandırılan kadının eşi, “Paramızı asla geri alamayacağız ve o bu paralarla yatırım yaparak Türkiye’de şirketler kurmuş” dedi.

Avrupa genelinde Serkan Ö. için yakalama kararı çıkarıldı ve yetkililer, kendisini adalet önüne çıkarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir