Koray Aydın’dan Akşener-Erdoğan görüşmesine eleştiri: Akşener’i açıklama yapmaya davet ediyorum

İYİ Parti Ankara Milletvekili Koray Aydın, eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı.

‘İYİ PARTİ GÖRÜŞMENİN TARAFI YAPILDI’

Görüşmenin üzerinden bir gün geçtiğini, Erdoğan ve Akşener’in görüşmeyle ilgili açıklama yapmadığını belirten Koray Aydın, “Kamuoyu, görüşme yapılacağını ilk kez İYİ Parti kaynaklarından değil, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan duyuru ile öğrendi. Yeni seçilmiş olan Genel Başkanımız Sayın Müsavat Dervişoğlu’na bir ‘hayırlı olsun’ ziyareti dahi yapılmamışken, Sayın Akşener’in ziyaretini ‘İYİ Parti Eski Genel Başkanı’ sıfatıyla yapması İYİ Parti kurumsal kimliğini görüşmenin doğrudan tarafı yapmıştır. Çünkü Sayın Meral Akşener, İYİ Parti’nin Kurucu Genel Başkanı olmasının ötesinde halen İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve dolayısıyla İYİ Parti üyesidir” dedi.

‘TATMİNKAR BİR AÇIKLAMA YAPILMAZ İSE BU GÖRÜŞME MİLYONLARIN VİCDANINI KANATACAK’

“Konuyla ilgili tek açıklama, Genel Başkanımız Sayın Dervişoğlu’nun görüşmeden saatler sonra katıldığı bir televizyon programında konunun sorulması üzerine yaptığı kısa değerlendirme oldu” diyen Aydın, “Sürece hızlı adapte olan bazı partililerimizin ‘bu görüşme İYİ Parti tabanında rahatsızlık yaratmaz’ mealindeki söylemlerinin aksine, içeriği ile ilgili en kısa zamanda tatminkar bir açıklama yapılmaz ise bu görüşme İYİ Parti’ye gönül veren milyonların vicdanını kanatacaktır” ifadelerini kullandı.

Görüşmenin içeriğinin açıklanmamasının “iktidarla anlaşma algısının kabulü” anlamına geleceğini söyleyen Koray Aydın, şöyle devam etti:

‘ANAYASA TARTIŞMALARININ YAPILDIĞI BİR DÖNEMDE OLMASI DA AYRICA DÜŞÜNDÜRÜCÜ’

“Şayet görüşme içeriği hiç bir şüpheye yol açmayacak şekilde açıklanmaz ise ‘Saray’a yanaşma veya iktidarla anlaşma’ algısı zımnen kabul edilmiş olacak ve bu durum İYİ Parti tabanında büyük bir kırılmaya sebep olacaktır. Görüşmenin Anayasa tartışmalarının yapıldığı bir dönemde olması da ayrıca düşündürücüdür.

En önemli kuruluş amaçlarından birisi AK Parti iktidarının antidemokratik, rantçı, milleti fakirleştiren ve devletin içini boşaltan siyasetine karşı durmak ve tek adam düzenine karşı çıkmak olan İYİ Parti’nin tabanı, bu görüşmeyi asla tasvip etmeyecektir.”

‘İYİ PARTİ, AK PARTİ İKTİDARINA KARŞI ASİL BİR BAŞKALDIRI HAREKETİ’

“Ezilenlerin, hakkı gasp edilenlerin, açlığa ve sefalete mahkum edilenlerin hakkını ve hukukunu savunmak için AK Parti iktidarına karşı asil bir başkaldırı hareketi olan İYİ Parti’nin mensuplarının gözünde ve gönlünde, iktidarla verilecek uzlaşma ve yumuşama fotoğrafları asla kabul görmeyecektir.

Bu bağlamda Sayın Akşener’i, görüşmenin konusunu ve içeriğini açık ve net bir şekilde İYİ Partililere ve milletimize açıklamaya davet ediyorum.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir